Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie Více informací.

Tuto zprávu již nezobrazovat

Články a aktuality

20.07.2020 10:46

Bezstarostný servis TOTAL

V případě uplatnění záruční opravy na elektrické a pneumatické nářadí značky TOTAL je možné využít naší speciální služby, kdy je po zaslání příslušných...

Výměna zimních kol za letní

Zimní pneumatiky za letní můžeme bez starostí přezout od 1. dubna 2019. Na letní pneumatiky lze přezout i dříve a to v tom případě ukazuje-li nám teploměr stabilně teplotu nad 7 stupňů Celsia. V České republice nemusíme dle zákona přezouvat na letní pneumatiky, tudíž lze zimní využívat celoročně, přesto to ale nedoporučujeme. Proč? Jestliže využíváte své zimní pneumatiky celoročně, upozorňujeme Vás na rizika spojená s jejich užíváním v létě:

  1. Spotřeba paliva se zvyšuje.
  2. V zatáčkách na mokré vozovce je horší přilnavost.
  3. Prodlužuje se brzdná dráha.
  4. Při vyšší rychlosti se zhoršuje stabilita vozu.
  5. Zvýšené opotřebení zimních pneumatik

Někdo dává svůj automobil na přezutí do autoservisu, někdo to zvládne sám doma. Co tedy potřebujeme k domácí výměně a jak to uděláme? Určitě bychom si měli připravit následující věci: disky s pneumatikami, ochranné rukavice, hever, kliku k heveru a klíč na kola. Než se rozhodnete kola vyměnit, zkontrolujte stav pneumatik a disků kol z minulého roku. Pokud jsou pneumatiky výrazně opotřebené nebo sjeté, je namístě koupit nové.

Jak tedy vypadá samotná výměna ?

Nejdříve si najdeme vhodné místo k přezutí. Potřebujeme tvrdý a hlavně rovný povrch. Začneme tím, že si zařadíme jedničku a zatáhneme ruční brzdu. Poté klíčem uvolníme všechny šrouby. Pozor! Pouze uvolníme, nevyndáváme, dokud nebude kolo zvednuté na heveru. Hever nasadíme na vyznačené místo na autě a zvedneme tak, aby bylo kolo ve vzduchu. Teprve nyní vyšroubujeme všechny šrouby. Sundáme staré kolo a vyměníme ho za nové. Zkontrolujte, zda jste kolo správně nasadili a zda Vám sedí vyznačení směru jízdy (pokud ho máte uvedený na pneumatice). Když jste si jisti, že je vše v pořádku, nasaďte šrouby a zlehka je utáhněte. Na pevno je dotáhněte, až bude auto opět na zemi. Stejný postup opakujte u všech čtyř kol. Až je budete mít všechny správně přezuté, nezapomeňte a kola dofoukněte, například přenosným 12V kompresorem.

 

© 2021 Všechna práva vyhrazena, Torriacars, s.r.o. Feo.cz