Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie Více informací.

Tuto zprávu již nezobrazovat

Články a aktuality

Mazací plány

Mazací plány Vám mohou pomoci při přesném zjištění, jaký olej daný výrobce doporučuje do požadovaného vozidla. Po kliknutí na daný odkaz je vždy velmi podobný postup při výběru užití vozu, značky, modelu a nakonec motorizace. U některých mazacích plánů je možné nalézt i dodatečné informace, které se mohou hodit při dalších výměnách provozních kapalin. Nezapomínejte ale, uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Vždy je závazné doporučení výrobce vozidla!


 

Mazací plán CASTROL

Po výběru značky, typu a motorizaci hledaného vozidla se Vám rozbalí další stránka, na které jsou již uvedeny veškeré potřebné informace týkající se vhodně použitého oleje a dalších několik poznámek. Mezi poznámky taktéž patří možný alternativní olej, který lze ve voze použít. Dále je uvedena náplň v litrech, stejně jako je někdy uveden doporučený převodový olej spolu s náplní.

Mazací plán pro oleje Castrol naleznete v TOMTO ODKAZU


 

Mazací plán SHELL

Nejprve klikněte na malý emblém na spodku stránky dle toho, pro jaký druh vozidla sháníte mazací plán. Po tomto výběru následuje výběr automobilky a pak již samotného modelu. Nutno podotknout, že je zde rozdělena každá značka na své výrobní závody. Kupříkladu značka Škoda je vedena ve třech pod kategoriích dle místa výroby vozidla. Při zobrazení doporučeného oleje je taktéž možné prohlédnout si užitečnou poznámku pod tabulkou. Je zde kupříkladu uvedeno vysvětlení označení servisních intervalů QG1 a QG0/2. Stejně tak je možné po kliknutí na poznámku "intervaly výměny oleje" zobrazit informace o stanovených intervalech výměny pro nalezený vůz.

Mazací plán pro oleje Shell naleznete v TOMTO ODKAZU


 

Mazací plán MOGUL (výrobce Paramo)

Také výrobce těchto olejů, společnost Paramo, nám předkládá k použití mazací plán. Opět je zde postupný výběr využití vozidla, značky, modelu a nakonec motorizace. Nutno uznat, že je zde výběr oproti ostatním plánům o něco méně pestřejší a dostupné informace mají hlavně všeobecný charakter.

Mazací plán pro oleje Mogul naleznete v TOMTO ODKAZU


 

Mazací plán MOBIL 1 (výrobce Exxon Mobil)

Stránky s mazacím plánem jsou bohužel pouze v Němčině. Přesto zde není nijak těžká orientace. V prvním možném poli s označením "Hersteller & Fahrzeugmodell" napište značku požadovaného vozu a stiskněte ENTER (popř. klikněte na tlačítko SUCHE). Na další načtené stránce se zobrazí výběr nejčastěji se vyskytujících a zároveň nejčastěji poptávaných mazacích plánů dané značky. Pokud se zde vámi požadovaná motorizace/model nevyskytuje, stačí v dolní části stránky kliknout na tlačítko "Show all results". Následně se rozbalí celý seznam, kde jsou již uvedeny všechny modely.

Ve výsledku je podstatný první a řádek. Zde je uveden výrobcem doporučený olej + náplň v litrech. V případě, že je možná alternativa druhého oleje, je první pole rozděleno na dva řádky s označením "1.Wahl" a "2.Wahl". První volba je doporučený olej, druhá je alternativa. Pod tabulkou je taktéž možné nalézt informaci o délce servisního intervalu. Tato položka je pojmenována "Ölwechselabstände".

Mazací plán pro oleje Mobil 1 naleznete v TOMTO ODKAZU


 

Mazací plán BP

Tento mazací plán je pro změnu pouze v Angličtině. Přesto není pohybování v něm nijak složité. Jako první vyberte značku, na další straně model. U výběru modelu je ve druhém sloupci uveden typ motoru (P/PT – benzín, D/DT – nafta). Po vybrání modelu (motorizace) je již vyobrazen doporučený plán, přičemž je opět uveden doporučený (recomendation) a alternativní (alternative) motorový olej pro vozidlo. V poslední sloupci je uvedeno množství olejové náplně. Ještě lze nalézt na konci stránky dodatečné informace ohledně intervalu výměny apod. Tyto poznámky jsou vedeny pod políčkem General Notes.

Mazací plán pro oleje BP naleznete v TOMTO ODKAZU

© 2020 Všechna práva vyhrazena, Torriacars, s.r.o. Feo.cz