Jak vybrat nosiče ,,příčníky" na střechu auta.
Nosiče jsou klíčovým prvkem pro přepravu sportovního vybavení nebo jiného nákladu na střeše vozidla. Existují obecně dva typy nosičů – ty, které se montují na...
Generátory Heron jsou vhodné jak pro občasné napájení menších spotřebičů na chatách, chalupách a v domácnostech, tak pro profesionální a dlouhodobější využití v průmyslové sféře na stavbách a při práci v těžkých podmínkách.
Méně výkonné digitální elektrocentrály uspokojí potřeby každého běžného uživatel díky jednoduchému ovládání, lehké konstrukci a mnoha speciálním funkcím, které většinou bývají výsadou pouze profesionálních generátorů.
Silnější a robustnější generátory pro průmyslovou sféru disponují vysokým výkonem, dlouhou životností a funkcí automatické regulace elektronického vyrovnávání napětí (AVR), která umožňuje zapojení i běžné elektroniky s nižším napětím (PC, TV, elektro nářadí s regulací atp.).
Před koupí elektrocentrály je v první řadě třeba určit pro jaké účely bude elektrocentrála používána a jaké na ní budou kladeny nároky z výkonového a manipulačního hlediska.
Rekreační využití:
Pokud zamýšlíte používat elektrocentrálu na chatě, v karavanu, nebo na různých expedicích, kde bude využívána pouze k napájení domácích spotřebičů, tak jsou výbornou volbou digitální benzínové elektrocentrály. Například digitální invertorová elektrocentrála DGI 10 SP disponuje malými rozměry a hmotností pouze 17kg, což z ní činí lehce manipulovatelný zdroj energie, který lze bez problémů přepravovat osobním automobilem.
Průmyslové využití:
Chcete-li vystavovat generátor každodenní intenzivní zátěži na stavbách a při pracích v extrémních podmínkách, tak se zaměřte na profi elektrocentrály s vyšším výkonem vybavené masivním rámem či automatickým systémem kontroly oleje, díky čemuž zaujímají široké spektrum využití.
1. Po rozbalení zkontrolujte elektrocentrálu na povrchové, viditelné vady, funkčnost ovládacích prvků, nepřipojené hadičky k přívodu paliva apod.
2. Na spodní část konstrukce namontujte gumové nohy, které zabrání poškrábání podkladného povrchu.
3. Generátor postavte na pevný, suchý a bezprašný podklad, jenž je umístěn na dobře větraném místě a v bezpečné vzdálenosti od výbušných a hořlavých materiálů.
4. Nalijte motorový olej do olejové nádrže. Elektrocentrály jsou dodávány bez oleje. Je tedy nezbytné, abyste do elektrocentrály před uvedením do provozu nalili olej.
5. Do palivové nádrže nalijte přes záchytné síto čistý bezolovnatý benzín s oktanovým číslem minimálně 95 (např. Natural 95).
6. Proveďte kontrolu stavu vzduchového filtru.
7. Jističe napěťových okruhů přepněte do polohy „0“ a třípolohový kolík pro nastavení hodnoty generovaného napětí (230 a 400V) uveďte do střední (neutrální) polohy.
8. Palivový ventil přepněte do polohy „ON“ a po 2 – 3 minutách zcela vytáhněte sytič.
9. Vypínač motoru centrály přepněte do polohy „I“.
10. Nastartujte motor centrály
11. Po několika minutách, jakmile dojde k zahřátí motoru centrály, pomalu vypněte sytič a jističe napěťových okruhů přepněte do polohy „I“.
12. Třípolohový kolík nastavte na hodnotu napětí (230V nebo 400V) podle používaných napěťových okruhů.
13. K elektrocentrále připojte elektrické spotřebiče určené pro napájecí napětí 230V ~ 50Hz nebo 400V ~ 50Hz.
Centrálu nelze současně používat pro napájení spotřebičů určených pro 230V a 400V!
Upozornění!
Elektrocentrálu nikdy svépomocí nepřipojujte do domovní elektrické rozvodné sítě! Elektrocentrálu smí do rozvodné sítě připojit pouze kvalifikovaný elektrikář s oprávněním tento úkon provádět.
Pro prodloužení životnosti se doporučuje celková servisní kontrola elektrocentrály každých 1200 provozních hodin.
Před každým použitím zkontrolujte:
= proveďte kontrolu těsnosti spojů a hadiček
První měsíc nebo 20 provozních hodin po zprovoznění proveďte:
= provádí se vyšroubováním zátky olejové nádrže a zátky pro vypuštění oleje, načež se olej nechá vytéct do připravené nádobky
Každé 3 měsíce nebo každých 40 provozních hodin proveďte:
= Po sejmutí krytu vzduchového filtru vyjměte filtr. Ručně vyperte filtr v teplé vodě se saponátem. Filtr nepřekrucujte a zacházejte s ním opatrně, aby se nepoškodil. Po důkladném vyschnutí filtru jej nechte nasáknout motorovým olejem. Přebytečný olej z filtru vymačkejte a filtr vložte zpět na své místo.
Každých 6 měsíců nebo každých 80 provozních hodin proveďte:
= Odpojte kabel svíčky a svíčku demontujte. Vizuálně zkontrolujte vnější vzhled svíčky, pokud jeví známky opotřebování, tak svíčku vyměňte. Je-li svíčka v pořádku, tak ji očistěte drátěným kartáčem. Pomocí měrky nastavte vzdálenost elektrod na 0,6 – 0,8 mm. Zkontrolujte těsnící kroužek svíčky, pokud je v pořádku, tak svíčku zašroubujte zpět rukou, abyste předešli stržení závitu.
- smí provádět pouze autorizovaný servis značky HERON
- smí provádět pouze autorizovaný servis značky HERON
Každý kalendářní rok nebo každých 200 provozních hodin proveďte:
- smí provádět pouze autorizovaný servis značky HERON
- smí provádět pouze autorizovaný servis značky HERON
= Odšroubujte zátku palivové nádrže a vyndejte palivový filtr. Důkladně ho propláchněte v nehořlavém čistícím prostředku (mýdlová voda) a nechte ho oschnout. Suchý a čistý filtr vložte zpět na své místo do otvoru nádrže.
- smí provádět pouze autorizovaný servis značky HERON
Každých 12 měsíců od zakoupení proveďte:
- smí provádět výhradně zákonem určený revizní technik
Každé 2 kalendářní roky proveďte:
Pokud nelze motor nastartovat, tak se ujistěte, že:
Pokud i přes kontrolu všech řešení nelze motor nastartovat nebo centrála vykazuje jakékoliv další problémy, tak kontaktujte naši firmu, TorriaCars s.r.o., pro konzultaci a následné řešení problému nebo kontaktujte a navštivte autorizovaný servis značky HERON.
Upozornění!
Před uplatněním reklamace nebo servisních služeb, vždy prvně kontaktujte naši firmu, TorriaCars s.r.o., pro konzultaci a následné řešení problému. Další možností je kontaktovat autorizovaný servis značky HERON.