Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie Více informací.

Tuto zprávu již nezobrazovat

Články a aktuality

20.07.2020 10:46

Bezstarostný servis TOTAL

V případě uplatnění záruční opravy na elektrické a pneumatické nářadí značky TOTAL je možné využít naší speciální služby, kdy je po zaslání příslušných...

Autem na dovolenou - na co byste neměli zapomenout

Chystáte se autem v létě na dovolenou? Zde Vám přinášíme pár užitečných rad a tipů, na co nezapomenout, a jak připravit auto na dlouhou cestu. Při cestě za sluníčkem, či sněhem vlastním automobilem, byste určitě neměli zapomenout na žádné z níže uvedených dokladů. Každý člen posádky vozu, by měl mít platný průkaz totožnosti (cestovní průkaz). Jestliže jste řidič, musíte mít následující doklady:

  1. Občanský průkaz
  2. Řidičský průkaz
  3. Technický průkaz a platná technická emise
  4. Jestliže jste řidič který převyšuje věkovou kategorii 60ti let - doklad o zdravotní způsobilosti
  5. Jestli máte auto vypůjčené - prohlášení vlastníka o tom, že s cestou souhlasí a auto Vám vypůjčil
  6. Jestliže cestujete mimo EU, tak mezinárodní poznávací značku
  7. Jestli máte služební vůz - potvrzení zaměstnavatele, že máte auto vypůjčené (notářsky ověřeno, přeloženo do cizího jazyka)
  8. Doklad o zaplacení a platnost povinného ručení (originál plus duplikát zelené karty)
  9. Platnou dálniční známku

 

Co je důležité?

Jako řidič máte povinnost  mít po ruce seznam důležitých kontaktů ze všech zemí, kterými budete projíždět (policie, záchranná služba, hasiči). Dále byste neměli zapomínat na povinnou výbavu v daných zemích, povolené rychlostní limity, pravidla převozu dětí a zvířat, předpisy týkající se svícení. Všechny tyto informace o cizích zemích najdete v článku zde. (Hypertextový odkaz na článek o daných informacích)

 

Bezpečné auto je základ

Další důležitý bod je samozřejmně kontrola samotného vozu. Nejlepší je nechat auto zkontrolovat v servisu zkušeným mechanikem. Základní věci si ovšem dokážete zkontrolovat i sami. Jestliže se blíží čas výměny motorového oleje, udělejte tak raději před dovolenou. To samé platí pro všechny ostatní kapaliny. Na místě je také kontrola brzdových destiček, či kontrola vzorku Vašich pneumatik.


 

Pojištění je na místě

V poslední řadě bychom se měli zmínit o pojištění. Povinné ručení platí i v rámci Evropy. Než vyjedete ujistěte se, že máte povinné ručení platné. Také se bude určitě hodit cestovní pojištění pro všechny členy Vaší výpravy v případě, že se dostaví nemoc, úraz nebo jiná zdravotní komplikace. Mějte na paměti, že běžné lékařské zákroky se v cizích zemích mohou vyšplhat na obrovské částky. Cestovní pojištění se však netýká pouze zdraví, ale i pojištění zavazadel, či odpovědnosti majetku nebo zdraví způsobené jiné osobě.  

© 2022 Všechna práva vyhrazena, Torriacars, s.r.o. Feo.cz